Spacyfikowali nielegalne wyścigi samochodowe

Wybudują „Park and Ride” w Tuszymie [ZDJĘCIA]

W nocy z soboty na niedzielę (28-29.05) policjanci spacyfikowali nielegalne wyścigi w Mielcu. Skontrolowali  kilkadziesiąt aut, które zgromadziły się na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego. Działania te były efektem sygnałów o „zawodach”, cyklicznie organizowanych w mieście.

To że w Mielcu mogą odbywać się nielegalne wyścigi samochodowe, policjanci ustalili w wyniku pozyskanych informacji. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali ponad 50 osób.
Poddali też kontroli drogowej 49 aut, ujawnili 24 przekroczenia prędkości i nałożyli 22 mandaty karne.

Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy 2 kierowcom i 3 dowody rejestracyjne pojazdów. Podczas przeprowadzonych kontroli sprawdzali też trzeźwość kierujących. Ujawnili jednego kierowcę, który wsiadł za „kółko” pod wpływem alkoholu.

To nie pierwszy raz, kiedy policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w weekendową noc z 19 na 20 marca b.r.

Policjanci przeprowadzili wówczas blisko 70 kontroli pojazdów przy ulicy Wojska Polskiego. Z kolei w listopadzie 2021 roku w tym samym miejscu mundurowi skontrolowali blisko 50 kontroli aut.
Mundurowi podkreślają, że nie ma przyzwolenia i akceptacji na nielegalne wyścigi samochodowe, czyli zachowania, które stanowią zagrożenie nie tylko dla uczestników, ale również dla osób postronnych.

Apelują też o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają ostrożności.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.