Katarzyna Zdziebło z Mielca napisała historię [WIDEO]

Katarzyna Zdziebło napisała historię [WIDEO]

Katarzyna Zdziebło zdobyła dwa srebrne medale w chodzie sportowym na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata. Za każdym razem pobijała rekord kraju. To sukces, jakiego mielecki sport nie miał od dekad.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Eugene, w Stanach Zjednoczonych, dla polskiego sportu zapiszą się przede wszystkim ogromnym sukcesem przedstawicielki LKS Stal Mielec. 25-letnia Katarzyna Zdziebło, bo o niej mowa, zdobyła dwa srebrne medale. Zrobiła to w chodzie sportowym na dwóch różnych dystansach (20 i 35 km.).
W obu przypadkach mielczanka pobiła rekord kraju. Jest pierwszą Polką, która na lekkoatletycznych MŚ zdobyła dwa medale w startach indywidualnych.

Pierwsze srebro Katarzyna Zdziebło zdobyła w piątek (15.07) w chodzie sportowym na 20 km. Tydzień później mielczanka powtórzyła swój sukces, tym razem na dystansie 35 km. Nie ukrywała emocji. Polka rozpłakała się po wywiadzie z TVP SPORT.

– Nie wiedziałam, jak to będzie, ale mówiłam na początku, że będę walczyć. Ból już był naprawdę duży, ale dałam radę. Było ciężko, bo jednak dwa wyścigi w ciągu tygodnia to dla mnie bardzo dużo. Jeszcze nie czułam się w pełni wypoczęta, ale mimo wszystko ta wola walki napędzała mnie. Bardzo się cieszę, jestem wzruszona – mówiła.

25-latka przyleciała na mistrzostwa świata do Eugene z myślą o zajęciu dobrego miejsca na dłuższym dystansie. Zdobycie medalu, i to dwukrotnie, przerosło jej najśmielsze oczekiwania.
– Przyjechałam tu walczyć głównie na dystansie 35 kilometrów. Taki był pierwotny plan. Ale powalczyłam już na 20 kilometrów i zdobyłam medal. Dla mnie to już było spełnienie. Teraz podeszłam do tego wyścigu na zasadzie: co będzie, to będzie, zrobię to, co mogę, ale nie wszystko zależy ode mnie. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się dojść do końca. Ten medal tak cieszy, że nie wiem kiedy, to do mnie dotrze – zaznaczyła Katarzyna Zdziebło.

Mielczanka jest pierwszym zawodnikiem z Polski od 15 lat, który zdobył dwa medale na jednych MŚ.

– Napisałam historię i zdaję sobie z tego sprawę. Nie wiem jednak, jak to się stało. Chyba muszę ochłonąć – powiedziała lekkoatletka.

Mielec i Podkarpacie pękają z dumy.

– Kasia Zdziebło podwójną wicemistrzynią świata w chodzie. Znakomitym występem pobiła jednocześnie rekordy Polski. Brawa dla naszej stypendystki i jej trenerki klubowej Marzeny Kulig – przekazał samorząd Podkarpacia.
Tomasz Leyko, rzecznik marszałka województwa, ogłosił, że konkursy na sportowca i trenera Podkarpacia 2022 są już rozstrzygnięte. Jak zasugerował, tytuły te bezwzględnie powinny trafić do Katarzyny Zdziebło i jej trenerki, Marzeny Kulig.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.