WOŚP obdarowała Pogotowie Ratunkowe

WOŚP obdarowała Pogotowie Ratunkowe [FOTO]

Trzy doskonale wyposażone torby pediatryczne otrzymało Pogotowie Ratunkowe w Mielcu od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dar od WOŚP trafi do karetek „S” (specjalistycznych z lekarzem) w: Mielcu, Stalowej Woli i Dębicy.
To kolejne wsparcie Fundacji Jurka Owsiaka dla mieleckich ratowników. W maju  pracę zaczęły trzy zestawy mobilnego USG, które także trafiły do „esek”.

Jak mówią ratownicy z Mielca, każda z torb pediatrycznych jest kompletna. Są w niej między innymi: zestawy doszpikowe, pulsoksymetry z czujnikami pediatrycznymi zakładanymi na stopy bądź na małżowinę uszną, rurki intubacyjne, gaziki, bandaże, laryngoskopy jednorazowego użytku wraz z kamerą, hydrożele, czyli wszystko co potrzebne do zabezpieczenia pacjenta pediatrycznego.

– Udało się zadbać nawet o pewien drobny gadżet, który skraca i usprawnia akcję ratowniczą. To instrukcja ze schematem przeliczania dawki leki w oparciu o wiek i masę ciała dziecka. Ale to nie wszystko, bo żywotność tej torby przedłużono, a to za sprawą materiałów zapasowych – wyjaśnił Marcin Solecki z Paramedica Polska.
– Doceniamy, że nasi mali pacjenci nie tylko będą pod profesjonalną opiekę w chwili zagrożenia życia, ale także fakt, iż akcję ratunkową wspomoże nowoczesny, niezawodny sprzęt. To skraca diagnostykę, przyspiesza podejmowanie decyzji i działania ratownicze. Ale cieszy nas także, iż obecnie dostrzega się już ogromną wagę pomocy przedszpitalnej, jaką zapewniają zespoły ratownictwa medycznego. W karetce można zdziałać bardzo wiele – zaznaczył Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

WOŚP obdarowała Pogotowie Ratunkowe [FOTO]

WOŚP obdarowała Pogotowie Ratunkowe [FOTO]
Zdjęcia: Pogotowie Ratunkowe w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.