Handlowali narkotykami

Starszy mężczyzna uprawiał konopie w swoim ogródku
Policjanci rozpracowali grupę zajmującą się dystrybucją narkotyków na terenie powiatu mieleckiego. Podczas trwających kilka dni czynności mundurowi zatrzymali i przesłuchali sześciu mężczyzn, przeszukali też zajmowane przez nich mieszkania.

Zatrzymani mają od 17 do 20 lat. Wszyscy są mieszkańcami Mielca. U każdego z nich znaleziono różne ilości narkotyków, ale nie tylko, bo również m.in. wagi, woreczki strunowe i substancje, które zostaną zbadane w laboratorium. Łącznie zabezpieczono blisko 300 g. suszu marihuany i tysiąc złotych, które pochodziły ze sprzedaży narkotyków.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym kilkanaście zarzutów o posiadanie i udzielanie narkotyków. Jednemu z nich policjanci udowodnili zakup aż 3 kg marihuany o szacowanej (czarnorynkowej) wartości ok. 75 tys. zł.
Wobec jednego z zatrzymanych sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt. Mężczyzna ten wpłacił jednak poręczenie. Pozostali zatrzymani otrzymali środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.