Starosta Tymuła wyśmiany za swoją wizytę w Sejmie [FILM]
Starosta Zbigniew Tymuła nie ma dobrej passy. Ostatnio niemiłosiernie w Internecie wyśmiał go Ireneusz Dzieszko z Podkarpackiej Prawicy. Rzecz dotyczy uczestnictwa starosty w posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia, gdzie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o tzw. sieci szpitali, która ma grupować lecznice na lepsze i gorsze.

Szydera dotyczy sposobu (formy i treści) wypowiadania się starosty na komisji i 30-sekundowej rozmowy z ministrem zdrowia, Konstantym Radziwiłłem, z czego większość stanowiło pozowanie do zdjęć dla mieleckich mediów.
Oto pełny zapis z wystąpienia Zbigniewa Tymuły na posiedzeniu komisji zdrowia:
Starosta: – Panie przewodniczący, panie ministrze, wysoka komisjo, szanowni państwo. Moje nazwisko Zbigniew Tymuła, reprezentuje powiat mielecki, skromny powiat. Tu właśnie się mówiło na temat szpitali powiatowych, dlatego chce państwu kilka zdań na ten temat powiedzieć. Myślę, że reprezentuje całe Podkarpacie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu ministrowi za determinację, za podjęcie takiego działania. My jako samorządowcy czekaliśmy na takie działanie. Podkarpacie, jak tu pan Kamysz powiedział, powinno być pilotażowe. Podkarpacie jest prestiżowe, jest już pilotażowe.
Przewodniczący komisji: – Przepraszam. Przepraszam. Gdyby pan zechciał 3 cm dalej od mikrofonu, byłbym wdzięczny…
Starosta: – Dobrze. Nie ma sprawy. My jako… mamy doniosły głos przez to. My jako Podkarpacie nie boimy się sieci, nie boimy się nowego kontraktowania. Dlatego jesteśmy przygotowani. Ja jako starosta powiatu mieleckiego mam szpital, na którym mamy 20 oddziałów, jest w trzecim stopniu referencji, szanowni państwo. Dlatego powiaty potrafią się rozwijać, potrafią wprowadzać nowe zasady. Szanowni państwo, słuchając niektórych wypowiedzi państwa parlamentarzystów, państwa posłów, no troszku jestem przerażony. Jako ktoś, prowadziłem 25 lat swoją działalność gospodarczą. Trzeba zmieniać kraj, trzeba zmieniać zasady, trzeba wprowadzać nowe zasady.
Przewodniczący komisji: – Bardzo pana przepraszam. Proszę pana, jest pan gościem na komisji i ma pan prawo zadać pytanie ministrowi, a nie komentować posłów.
Starosta: – Panie ministrze, ma pan pełne wsparcie z Podkarpacia całego oraz ze szpitala powiatowego w Mielcu. Dziś jesteśmy przygotowani na kontraktowanie i proszę nie płakać. Chodzi o opozycje… Tylko… Dziękuję…
Przewodniczący komisji: – Proszę pana, proszę pana. To że minister ma poparcie na Podkarpaciu to my wiemy…Po zakończeniu posiedzenia komisji starosta Tymuła rozmawiał z ministrem zdrowia. Jak wyliczył Ireneusz Dzieszko, rozmowa ta trwała… 31 sekund, z czego większość stanowiło pozowanie do zdjęć. Robił je swoim telefonem dyrektor mieleckiego szpitala.
A tak swoją wizytę w Warszawie relacjonował sam starosta: – „Odbyliśmy bardzo ważne rozmowy, szczegółowo opisując obecną sytuację naszego szpitala. Zaprosiliśmy ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła do Mielca. W przyszłym tygodniu swoją wizytę u nas potwierdziła również prof. Józefa Hrynkiewicz z sejmowej Komisji Zdrowia”.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.