Gdy się nie ma co się lubi…

O zerwaniu przez rząd negocjacji offsetowych Francuzi dowiedzieli się z… mediów – usłyszałem w TVN24. Goście zgromadzeni w studium potępili oczywiście „barbarzyństwo” PiS-owców. Podkreślali, że przecież firma Airbus Helikopters wygrała przetarg, że produkuje najlepsze śmigłowce wielozadaniowe pod słońcem, że tak się nie robi, hańba i w ogóle. Taki jest przekaz stacji, która, odkąd pamiętam, jawnie walczy z polską prawicą. Dlatego mocno przejaskrawia. Byleby uderzyć w „Kaczora”. Ale to na marginesie.

Zgadzam się, że obecny władza od początku chciała „odkręcić” przetarg na śmigłowce. Politycy PiS obiecywali to jeszcze w kampanii wyborczej. Odwiedzali zakłady lotnicze w Świdniku i Mielcu, gdzie nęcili wyborców miliardami z MON. Gdyby nie dotrzymali słowa, związkowcy „zjedliby ich”. Dlatego po zmianie władzy w Polsce byłem pewny rezygnacji z Caracali.

W Mielcu i Świdniku euforia. Zakłady z obu tych miast liczą na partycypację – jeśli nie w całości, to chociaż częściowo – w kontrakcie wartym, bagatela. 13,5 mld zł. Zapomina się jednak, że właścicielami obu tych fabryk są korporacje z innych krajów. A wiec spora część (większość?) rządowej kasy trafi zagranicę. Gdyby było normalnie, to polskie firmy, czyli z polskim kapitałem państwowym czy prywatnym, dosprzętawiałyby polską armię.To nie znaczy, że nie rozumiem mieszkańców, którzy cieszą się z tego, że zakłady w ich mieście mają szanse na rządowe zlecenie. Wiadomo – gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Lepiej mieć zakłady, które są zagraniczne, niż nie mieć ich w ogóle. To pokazuje jednak, w którym miejscu jesteśmy, jak bardzo zrujnowany został nasz przemysł lotniczy.
W zasadzie go nie ma.
Paweł Galek
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. To ze przemysl lotniczy zostal zniszczony, zreszta nie tylko ten przemysl, to wszystko mozna odbudowac, najgorsze jest to ze ciezko naprawic zniszczone umysly Polakow, ktorzy nie sa nauczeni dbac o swoja wlasnosc. Gdyby wiedzieli, ze nie ma pracy, nie ma co do garnka wlozyc to by wtedy stworzyli cos swojego i o to dbali. A tak to tylko szkoly nas uczy do pracy u obcych i za male pieniadze bo po to te firmy tutaj sa sciagane. I ten chaos, ktory jest we Francji to cos mi sie wydaje, ze ktos pomogl tym Carracalom sie popsuc. Szkoda, ze Tadeusz Soltyk nie zyje bo juz pisal jak Ruscy czy Niemcy sabotowali jego prace, pracowal zreszta w Mielcu. I jak chcemy sie rozwijac to musimy zaczac robic cos swojewgo, bo nie wydolimy bez wlasnych firm, ktos musi splacac te kredyty i obligacje Kaczynskiego. Czesc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.