Efektowny mural generała w Tuszowie Narodowym

Efektowny mural generała w Tuszowie Narodowym

Od niedawna na ścianie budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym znajduje się efektowny mural. Przedstawia on pochodzącego z tej miejscowości gen. Władysława Sikorskiego (1881-1943).

Mural jest efektem współpracy samorządu Tuszowa Narodowego z Instytutem Pamięci Narodowej, który sfinansował koszty przedsięwzięcia. Grafika ma być trwałym śladem przypadającej w przyszłym roku 140. rocznicy urodzenia generała. – Cieszę się, że w ten sposób akcentujemy pamięć o naszych bohaterach – komentował wójt gminy, Andrzej Głaz.
Wykonawcą grafiki jest Arkadiusz Andrejkow, artysta z Sanoka. Jest on autorem wielu murali, a także laureatem plebiscytu „Nieprzeciętni”. Jego prace były wystawiane w wielu ekspozycjach.

Tuszów Narodowy to jedno z  najważniejszych w Polsce miejsc pamięci o Władysławie Sikorskim. W centrum miejscowości znajduje się dom, w którym się urodził. W budynku tym mieści się poświęcona mu izba pamięci. Znajdziemy tam szereg dokumentów, eksponatów, zdjęć, często unikatowych, które świadczą o życiu i działalności gen. Sikorskiego, szczególnie podczas II wojny światowej.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.