Dziewczyna z okolic Radomyśla Wielkiego zaśpiewa dziś na Eurowizji!Dziś (10.05) w półfinale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie zaśpiewa pochodząca ze Zdziarca, w gminie Radomyśl Wielki, Sara Chmiel – Gromala. Artystka wystąpiła jako chórzystka polskich reprezentantów: Gromme’go i Lukasa Meijera z piosenką „Light Me Up”.

 
Sara Chmiel pierwsze muzyczne kroki stawiała w gminie Radomyśl Wielki, później w Dębicy i Rzeszowie. Mając 16 lat wygrała Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Kaunas Talent” na Litwie (2007). Zdobyła też pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „Srebrna Yantra” oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „Małe Gwiazdeczki” w Bułgarii.

Była też finalistką festiwalu „Nowa Fala” w Jurmale. W 2009 r. wraz z tercetem Mocha zdobyła drugą nagrodę w koncercie „Debiutów” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a rok później wzięła udział w 3. edycji programu TVN Mam Talent! Od 2011 r. jest wokalistką grupy Łzy.
Kilkukrotnie występowała na Dniach Radomyśla Wielkiego, w tym dwukrotnie ze Łzami (ostatnio w 2016 r.). Artystka realizowała się też na scenach musicalowych. W 2009 r. wygrała przesłuchania do musicalu High School Musical on stage, w którym zagrała rolę Gabrieli Montez (premiera odbyła się we wrześniu 2009 w Gliwickim Teatrze Muzycznym). Rok później w GTM zagrała w musicalu Hair.
Sara Chmiel – Gromala
Portal Mielec Lokalnie powstał w lutym 2016. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu mieleckiego, czyli gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.