Dawid Piłat Mistrzem Europy w rzucie młotem [WIDEO]

Dawid Piłat Mistrzem Europy [WIDEO]

Co za sukces. Dawid Piłat wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy do lat 20 w rzucie młotem. 19-latek, który na co dzień trenuje i występuje w Lekkoatletycznym Klubie Sportowym Stal Mielec, ustanowił również nowy rekord Polski juniorów. Gratulacje

Zawody odbyły się w niedzielę (18.07) w Tallinie. Dawid Piłat zwyciężył z wynikiem 79,59 metrów. W ostatnim rzucie wyprzedził Merlina Hummela.
– Po próbie Niemca wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko. Wiedziałem, że mogę rzucić daleko i byłem skupiony do końca – mówił Dawid.

Co ciekawe, młody Polak nie tylko sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy, ale także ustanowił nowy rekord Polski juniorów, poprawiając… własny rezultat.

 

– Emocje po zawodach już opadły. Ja jednak nie osiadam na laurach i wyznaczam dalsze plany. Kolejnym obranym celem są mistrzostwa świata w lekkoatletyce do lat 20 w Kenii, które odbędą się 17-22 sierpnia 2021 r. Biorę się za dalszą ciężką pracę – zapowiedział Dawid na Facebooku.
Dawid Piłat ma 19 lat, urodził się w Przecławiu, ale na co dzień trenuje w Lekkoatletycznym Klubie Sportowym w Mielcu. Jest on trzecim mistrzem Europy juniorów z naszego kraju. Poprzednio po ten laur sięgali Szymon Ziółkowski i Maciej Pałyszko.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.