Animals Mielec alarmuje: – Ktoś otruł kilkanaście kotów

Animals Mielec: - Ktoś otruł kilkanaście kotów

Fundacja Animals Mielec alarmuje, że w okolicach Ogrodów Działkowych „Solidarność”, przy Alei Ducha Św., znaleziono kilkanaście martwych kotów. Prawdopodobnie otruto je.

– Wolontariuszki, które od lat karmiły koty w tym rejonie miasta, są załamane. Mówią, że czują się, jakby ktoś zamordował im bliską osobę, jakby zabrał cząstkę ich samych. Co komu szkodziły te bezbronne i niewinne stworzenia? – czytamy na stronie Fundacji Animals Mielec.
Koty były zadbane i sterylizowane. Stale nasza fundacja dostarczała im karmę lub karmicielki kupowały z własnej emerytury im jedzenie, często odmawiając sobie. Koty miały tam również domki.

– Zwracamy się z pilnym apelem o zwracanie szczególnej uwagi w tej okolicy. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na ten temat, niech skontaktuje się ze Strażą Miejską i Komendą Powiatową Policji w Mielcu – apeluje Fundacja.

Otrucie kotów wolno żyjących to naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt oraz znęcanie się nad zwierzętami. Sprawcy grozi za to kara grzywny lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

A jeżeli ktoś działał ze szczególnym okrucieństwem – może trafić do więzienia nawet na trzy lata.
Dodatkowo, jako środek karny, sąd może też orzec wobec sprawcy zakaz posiadania zwierząt od roku do 10 lat oraz nawiązkę w wysokości od 500 zł do 100 000 zł na cel związany z ochroną zwierząt.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.