Zrobił się na murzyna i poszedł na Marsz Niepodległości. Hugo Bader w Mielcu

W piątek (08.09.) o godzinie 17 Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Hugo Baderem – polskim dziennikarzem i reportażystą, który od blisko 30 lat związany jest z „Gazetą Wyborczą”. Wstęp na to spotkanie jest wolny.
Jacek Hugo Bader to barwna postać. Jako reportażysta zajmuje się w szczególności krajami byłego ZSRR. Ma na swoim koncie wiele ekstremalnych przygód, w tym m.in. podróż autostopem z Magadanu do Jakucka. To również człowiek, który na rowerze przemierzył pustynię Gobi, Chiny i Tybet, a radzieckim łazikiem odbył samotną podróż z Moskwy do Władywostoku. Nie interesują go salony, ani świat biznesu. Jak sam mówi, tropi emocje, ale najbardziej wciągają go te z perspektywy trotuaru

Głośno zrobiło się o nim w 2016 roku, kiedy próbował dokonać prowokacji podczas Marszu Niepodległości, charakteryzując się na murzyna. Opublikował później reportaż z tego wydarzenia.

 
Rok temu, 25 października 2018 r., Hugo Bader spotkał się z czytelnikami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kolbuszowej. Nie obyło się bez kontrowersji. Przeczytasz o tym TUTAJ.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.