Znowu mają polewkę z Mielca. Tym razem piszą o… Świebodzinie

Wcześniej otwarcie galerii handlowej, teraz wieża widokowa z figurą Matki Bożej Nieustającej Pomocy na szczycie – Mielec po raz kolejny stał się pośmiewiskiem na arenie krajowej.

Polsat News właśnie doniósł, że na Górze Cyranowska ma powstać wysoka na ok. 20 metrów, stalowa wieża widokowa. Na jej szczycie zaś ma stanąć czterometrowa figura Matki Boskiej. W tegorocznym budżecie miasta na ten cel zarezerwowano ponad milion złotych.

PN prezentuje też projekt rodem z filmów Fantazy, który przedstawia przyszłą wieżę widokową na Górze Cyranowskiej. Wzmacnia ten przekaz sugestywny tytuł „Mielec jak Świebodzin”. To nawiązania do miasto w województwie lubuskim, nad którym góruje gigantyczna żelbetowa figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Problem w tym, że portal przekłamuje fakty w przynajmniej dwóch miejscach. Po pierwsze, pisze, że wieży na Górze Cyranowskiej z Maryją na szczycie chce… mielecki magistrat, co jest bardzo ciekawe, bo jakoś trudno sobie wyobrazić, aby centrolewicowe władze Mielca chciały takiej inwestycji. Zaraz potem Polsat News pisze, że to inicjatywa PiS. – To pomysł środowiska stowarzyszeń katolickich, których reprezentantem jest zasiadający w naszym klubie pan radny Józef Stala – informuje jeden z mieleckich radnych PiS.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.