Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną

Wiemy, kto strzelał na Alei Niepodległości [WIDEO]
Zdjęcie ilustracyjne.

Trzy miesiące w areszcie spędzi 35-letni mieszkaniec Bytomia. Znęcał się pn fizycznie i psychicznie nad rodziną zamieszkującą w gminie Przecław.

O kacie domowym z terenu gminy Przecław policja dowiedziała się pod koniec 2021 roku. Mężczyznę wtedy zatrzymano i podjęto czynności mające na celu pomóc rodzinie, nad którą się znęcał.
35-latek będąc pod wpływem alkoholu popychał i szarpał domowników. Stosował także przemoc psychiczną, wyzywając i grożąc pozbawieniem życia.

Policjanci sporządzili Niebieską Kartę a także wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziny i jej bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

35-latek usłyszał zarzut znęcania się nad członkami rodziny. Zastosowano więc wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

W trakcie prowadzonego postępowania mężczyzna nie stosował się jednak do nałożonych na niego środków zapobiegawczych. W związku z tym policjanci, za pośrednictwem prokuratury wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego aresztu na okres trzech miesięcy, co się stało faktem. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają o tym, że ofiara przemocy może liczyć na pomoc wielu instytucji. Jest to przede wszystkim policja. Trzeba tylko zacząć działać.

Funkcjonariusze apelują również do świadków przemocy, którymi są najczęściej inni członkowie rodziny lub sąsiedzi. Podkreślają, że reagowanie na przemoc daje ogromne wsparcie ofiarom i pozwala na wyrwanie się im ze spirali przemocy.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.