Znęcał się nad swoją żoną. Stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną

Plaga kradzieży w mieleckich sklepach. Znikają artykuły spożywcze i alkohol

Mielecka policja zatrzymała 47-letniego mieszkańca gminy Radomyśl Wielki, który znęcał się nad swoją żoną. Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.

W poniedziałek (24.04) mieleccy policjanci interweniowali na terenie gminy Radomyśl Wielki w związku ze zgłoszoną przemocą domową.
Jak ustalili mundurowi, 47-letni mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad swoją żoną, stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną.

Pokrzywdzona 37-letnia kobieta złożyła stosowne zawiadomienie w tej sprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu .

47-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze. Są to: dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania się ze swoją żoną oraz obowiązek opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, mężczyźnie karą pozbawienia wolności do lat 5.
To nie jedyne takie zdarzenie w ostatnim czasie na terenie gminy Radomyśl Wielki. W poniedziałek (24.04) policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Rudy, który znęcał sie nad swoją 87-letnią matką.

Mundurowi przedstawili mu zarzuty. Następnie Sąd Rejonowy w Mielcu zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Znęcał się nad swoją 87-letnią matką. Trafił za kraty

Policja apeluje o zgłaszanie przemocy domowej.

– Brak reakcji ofiary, jak również świadków to ciche przyzwolenie na działanie oprawcy. Taka sytuacja może doprowadzić do eskalacji agresji, a w konsekwencji tragedii. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila i tylko reakcja na nią może jej zapobiec – podkreślają mundurowi.
W pierwszej kolejności należy skorzystać z numeru alarmowego 112. Wsparcie i pomoc możesz także uzyskać między innymi dzwoniąc na telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – 800 120 002 lub pisząc na e-mail na adres: biuro@niebieskalinia.info.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.