Znamy termin „marszu ku wolności od Kronobyla”. Jest też plakat – robi wrażenie
Jest już data wielkiego protestu mielczan przeciwko wyziewom z kominów Kronospan. Będzie on miał miejsce za ponad miesiąc, a dokładnie 25 marca. Manifestacja ma ruszyć o godz. 14.30 z Góry Cyrankowskiej, następnie  ma przejść al. Kwiatkowskiego i ul. Wojskiego Polskiego aż pod zakład.
Znany jest też plakat protestu. Musimy przyznać, że robi wrażenie. – Tak właśnie teraz postrzegam moje miasto – sprofanowany herb i znieważeni mieszkańcy – napisał autor grafiki, Piotr Tabor.
Jest jeszcze jeden plakat. On też robi wrażenie.

Planowany protest jest efektem wieloletniej działalności Kronospanu w Mielcu, czyli „trocinowych deszczy” i gęstego dymu wydobywającego się z kominów. Ludzie zwołują się w Internecie przeciwko zakładowi. W ten sposób udało się stworzyć społeczność liczącą ok. 14 tys. osób.
Miesiąc temu, w niedzielę (28.01) przy ul. Przemysłowej stawiło się ok. 300 osób. Uczestnicy spotkania udali się pod zakład Kronospanu, gdzie skandowali m.in.: „Wynocha! To nasze miasto!”
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.