Żar leje się z nieba, a w kranach nie ma wody

Żar leje się z nieba, a w kranach nie ma wody

Trudne dni przeżywają mieszkańcy gminy Mielec. Od kilku dni żar leje im się z nieba, a w wielu miejscowościach nie ma… wody. Kto zawinił?

Problemy z brakiem wody występują przede wszystkim w: Rzędzianowicach, Woli Mieleckiej, Podleszanach, Rydzowie, Książnicach i Bożej Woli. Powód?
Niezawodni strażacy

Modernizacja stacji uzdatniania wody w Rzędzianowicach plus fala upałów, z którą mamy do czynienia od kilku dni. Na pomoc mieszkańcom przyszli miejscowi strażacy-ochotnicy, którzy kursują z beczkowozami na terenie gminy.

Żar leje się z nieba, a w kranach nie ma wody
Fot.: OSP Książnice.

Sprawa karna?

Słów krytyki pod adresem lokalnych władz nie szczędzi Kazimierz Gacek, były wójt gminy Mielec:
– Tak rażące zaniedbania w zakresie dostawy wody dla około 7 tysięcy mieszkańców gminy to nie tylko sprawa dla Sanepidu, czy też odpowiedzialność polityczna, czyli żadna, ale to może być zarzut w zakresie narażenia zdrowia mieszkańców i odpowiedzialność karna. W związku z tym żądam natychmiastowych działań władz gminy i wójta – apelował na Facebooku.

– Gmina posiada stosowne możliwości. Zakupiła wozy strażackie ze zbiornikami. Powinny one służyć ludziom i dostarczać wodę użytkową dla zwierząt, do mycia. Sytuacja jest skandaliczna i wymaga natychmiastowych działań, uruchomienia zasobów gminy.

Pojawiła się informacja że dziś na stacji jest notowane wielkie zużycie  z prośbą do mieszkańców aby szukali dziury w wodociągu. To niepoważne. Ludzie cały tydzień nie mają wody. Czyżby tydzień cały wodociąg był dziurawy?

Apel o cierpliwość

Wójt Józef Piątek prosi mieszkańców o cierpliwość, wyrozumiałość i oszczędne korzystanie z wody. Tłumaczy, że powodem zaistniałej sytuacji jest modernizacja ujęcia wody w Rzędzianowicach, która obecnie prace dobiegają końca.
– Aby to zafunkcjonowało musi przejść próby, testy, które obecnie się odbywają. Niestety tak się złożyło, że w ostatnich dniach nastąpił drastyczny skok temperatury. To spowodowało dwukrotne zapotrzebowanie na wodę i niestety stacja tymczasowa tego nie zagwarantuje.

– Robimy wszystko, aby jak najszybciej nowy układ technologiczny uzyskał jakościowe parametry wody i nowa stacja zaczęła w pełni funkcjonować. Dlatego proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, oraz powściągliwość od zbędnych komentarzy w związku z zaistniałą sytuacją. Liczymy na to, że w najbliższych dniach wszystko wróci do normy i przez najbliższe lata nie będzie problemu z ciągłością dostaw wody – zapewnił wójt.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.