Zapłacisz za wycięcie drzewa
Podczas gdy cała Polska żyje ustawą, która zezwala na usuwanie zieleni bez żadnych zezwoleń, mielecka Rada Miejska ustaliła wysokość opłat za wycięcie drzew i krzewów. Stawki te są zróżnicowane w zależności od rodzaju, gatunku oraz obwodu pnia.

– Opłaty za wycięcie drzewa wahają się między 15-75 zł. Jeśli chodzi o krzewy, to jest to będzie około 30 zł za metr kwadratowy – poinformował na przedostatniej sesji Rady Miasta Piotr Rożniał, naczelnik Wydziału Dróg, Zieleni i Energetyki w mieleckim magistracie. – Stawki te nie dotyczą jednak działek należących do osób fizycznych: budowlanych czy też inwestycyjnych. Każdy, kto na swojej posesji chce wyciąć drzewo lub krzewy, może to zrobić bez żadnych opłat i pozwoleń – zastrzegł urzędnik.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.