Zamiast wieży widokowej będzie statua z figurą Maryi?
Mieleccy radni PiS zrezygnowali z budowy wysokiej na 18 metrów wieży widokowej, której uwieńczeniem miała być czterometrowa figura Matki Bożej, ale nie to nie znaczy, że temat wyeksponowania na Górze Cyranowskiej podobizny Maryi umarł definitywnie.

Dotarliśmy do pisma podpisanego przez stowarzyszenia oraz grupy duszpasterskie i modlitewne działające przy mieleckich parafiach, w którym apelują one o budowę w miejscu planowanej wieży kolumny uwieńczonej figurą Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W petycji tej czytamy m.in.: „Plany budowy wieży widokowej, której uwieńczeniem miała być figura patronki naszego miasta, spotkały się z niezrozumiałym szyderstwem z największej świętości dla ludzi wierzących. Przez nagonki medialne ludzi wrogich Kościołowi dochodziło do bezczeszczenia Matki Bożej (…) W związku z tym prosimy o podjęcie działań na ustawienie w miejscu, w którym był przewidywany montaż wieży widokowej, kolumny o wysokości wyższej niż rosnące drzewa uwieńczonej figurą Maryi. Na okoliczność tej inwestycji przedstawiciele stowarzyszeń, grup duszpasterskich i modlitewnych zawiązują Społeczny Komitet Budowy Statuy Matki Bożej w Mielcu”.


O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.