Zamarzł na śmierć. Jego zwłoki znaleziono przy płocie

Mamy, niestety, pierwszą ofiarę zimy w powiecie mieleckim. W niedzielę (18.12) ok. godz. 13 przy ogrodzeniu jednego z domów w Rudzie, w gminie Radomyśl Wielki, znaleziono ciało 48-letniego mężczyzny, który – jak się okazało – zmarł z wychłodzenia. Policjanci określili tożsamość mężczyzny. Ustalili także, że mężczyzna nadużywał alkoholu.

Mundurowi apelują o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych i samotnych, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas dni z niską temperaturą. Funkcjonariusze zapewniają, że sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i pustostany. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy.
– Ujemne temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową – przypomina policja. – Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na polu człowieka, nie bądźmy obojętni. Zadzwońmy na policję lub na pomoc społeczną. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.