Pomnik Żołnierzy Niezłomnych będzie symbolem Mielca?

Rzeszów ma swój komunistyczny Pomnik Czynu Rewelacyjnego, Mielec będzie miał zaś pomnik Żołnierzy Niezłomnych. Marek Zalotyński (PiS), przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty w Radzie Miasta, uważa, że monument, który stanie na Górze Cyranowskiej, ma szansę stać się znaczącym symbolem Mielca. Takim jakim stał się Pomnik Wolności.

– Blisko sto lat temu, po odzyskaniu Niepodległości w 1918 r. mielczanie podjęli trud budowy monumentu Jana Kilińskiego, który dziś jest znany pod nazwą Pomnika Wolności – oświadczył Zalotyński. – Budowano go przez 10 lat. Powstawał ze składek mieleckich robotników i rzemieślników. Ale stanął. Wieńczy go zlatujący orzeł. Dziś jest on jednym ze znaczących symboli miasta. Mam nadzieję, że podobnie będzie z Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych.

Monument ten nie będzie kosztował podatników ani grosza. Środki na ten cel mają pochodzić od sponsorów i kwest. Inicjatywę można wesprzeć wpłacając pieniądze na nr konta: 92 1240 2656 1111 0010 7031 5571 z dopiskiem „budowa Pomnika Żołnierzy Niezłomnych w Mielcu”.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.