Zakończono budowę zachodniej obwodnicy Mielca. To nie koniec [WIDEO]

Zakończono budowę zachodniej obwodnicy Mielca. To nie koniec [WIDEO]

Budowa zachodniej obwodnicy Mielca dobiegła końca. Chodzi o nową drogę wojewódzką nr 984, która zaczyna się w Piątkowcu i kończy się w ciągu ulicy Sienkiewicza. Dzięki temu ruch w stronę Tarnowa odbywa się poza centrum miastem. I to nie koniec.

Koszt budowy zachodniej obwodnicy przekroczył 50 milionów zł., z czego 42 mln zł to środki unijne.
Jest to 7,6 km nowej drogi wojewódzkiej nr 984 od Piątkowca przez Trzcianę i Rzędzianowice z metą przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu.

– To zupełnie nowy odcinek drogi wojewódzkiej o najwyższej nośności, co ma znaczenie dla przedsiębiorców. Domyka ona układ komunikacyjny z powstającym wiaduktem nad ul. Sienkiewicza. To jest architektura nowoczesnego miasta, która zapewni Mielcowi rozwój, pozyskanie nowych terenów i komfortowy dojazd do centrum, do miejsc pracy, pozwoli też na rozwój lotniska – podkreślała Ewa Draus, wicemarszałek województwa.

Oficjalne otwarcie zachodniej obwodnicy Mielca odbyło się tuż przed świętami (21.12) w Piątkowcu. Pierwszy przejazd po nowej trasie wykonali zrzeszeni w Automobilklubie Mieleckim pasjonaci zabytkowych pojazdów. Zrobili to swoimi efektownymi autami.
Wcześniej, bo dwa lata temu w ramach tego przedsięwzięcia zbudowano most na Wisłoce i nowy odcinek drogi z Rzędzianowic do ronda przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. Nad tym skrzyżowaniem w ramach innej inwestycji aktualnie powstaje wiadukt.

Kolejnym etapem będzie budowa drogi wojewódzkiej obsługującej Specjalną Strefę Ekonomiczną i lotnisko. Województwo uzyskało na ten cel 65 mln zł z programu Polski Ład. To umożliwi połączenia obu obwodnic – wschodniej i zachodniej.

A więc kierowca jadący np. od strony Kolbuszowej ominie Mielec i pojedzie w stronę Tarnowa lub wcześniej – w kierunku Tarnobrzega. Dzięki temu ruch tranzytowy, ciężki i uciążliwy dla mieszkańców zostanie przekierowany poza teren miasta.
 

 

 

 

 

 

 
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.