Są pieniądze na budowę hali sportowej przy ZSO nr 1 na Osiedlu Lotników

Są pieniądze na budowę hali sportowej przy ZSO nr 1 na Osiedlu Lotników

W projekcie budżetu miasta na 2023 roku znalazły się pieniądze na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu.

W skład ZSO nr 1 wchodzą Szkoła Podstawowa nr 8 i V Liceum Ogólnokształcące. Uczęszcza tam w sumie blisko 900 uczniów, którzy jednak mają do dyspozycji jedną niewielką salę gimnastyczną.
Stąd wzięły się plany budowy hali sportowej. Na ten cel Urząd Miasta starał się o rządowe wsparcie z programu Polski Ład. Niestety, bezskutecznie

Postanowiono więc zrealizować zadanie ze środków własnych.  W projekcie budżetu miasta na 2023 r. zapisano na ten cel 7,4 mln zł. Problem w tym, że w przetargu najniższa oferta opiewała na 16,9 mln zł.

Dlatego też prezydent Jacek Wiśniewski zapowiedział złożenie poprawki budżetowej zwiększającej nakłady na tę inwestycję o 9,6 mln zł. To pozwoliłoby rozpocząć budowę obiektu już w styczniu.
Czy tak się stanie okaże się w czwartek (29.12), kiedy mieleccy radni będą uchwalać budżet miasta.

Projekt hali sportowej przy ZSO nr 1 zakłada powstanie na parterze sali głównej o powierzchni 1200 metrów kwadratowych (mieszczącej boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki lub koszykówki) z widownią na około 300 miejsc.

Obok ma być sala boczna do aerobiku lub siłownia wraz z szatniami, pomieszczeniami socjalnymi, gospodarczymi i magazynowymi. Na piętrze zaplanowano mniejszą salę treningową z ringiem bokserskim, szatniami i z zapleczem.
Na rozpoczęcie inwestycji czeka zarówno społeczność szkolna na czele z młodymi adeptami piłki ręcznej, jak i mieszkańcy Osiedla Lotników. Swoje miejsce znaleźliby tam także szermierze z Gryfa Mielec oraz bokserzy z klubu bokserskiego Iryda.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.