Zadłużony urząd wydał 80 tysięcy złotych na promocję tuż przed wyborami
Radni klubu Razem dla Ziemi Mieleckiej na przedostatniej sesji Rady Miasta złożyli interpelację, w której pytają, gdzie jest 80 tysięcy złotych, które miały zostać wydane na promocję w ostatnich dniach ubiegłej kadencji, czyli tuż przed wyborami samorządowymi.

Magistrat odpowie na piśmie

Czy przeprowadzona procedura w trybie zapytania ofertowego była w pełni zgodna z zasadami celowości, racjonalności i oszczędności wydawania środków publicznych; a także czy pozwoliła na uzyskanie najkorzystniejszej oferty? – czytamy w interpelacji. – Jaka to pilna potrzeba zmusiła urząd do skierowania zapytań do przedsiębiorców w poniedziałek, zważywszy że 1 listopada wypadał w czwartek. Na przygotowanie oferty obejmującej kilka tysięcy gadżetów pozostawiono firmom więc tylko dwa dni”.
W ostatnich miesiącach ubiegłej kadencji w magistracie rządził PiS. Jednak żaden z jego przedstawicieli obecnych na  sesji rady – w tym Fryderyk Kapinos, pełniący w ub.r. funkcję prezydenta – nie odniósł się do powyższych pytań i sugestii. Urząd Miasta ma ustosunkować się do interpelacji na piśmie.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.