Potupanka i dożynki – dwa dni imprez w Przecławiu

Znamy plan Dni Mielca. Będą gwiazdy [PROGRAM]

Przecław zaprasza na dwa dni pełne atrakcji. Jutro obędzie się Potupanka, a dzień później – gminne dożynki. Będą koncerty, prezentacje i tańce.

W niedzielę (14.08) przy ulicy Zielonej, obok Domu Kultury w Przecławiu odbędzie się Potupanka. Start o godzinie 17, wstęp oczywiście wolny.
Gwiazdą wydarzenia będzie kapela Baciary. To znany zespół folklorystyczny, który na scenie funkcjonuje już dwadzieścia lat. Grupę założyli bracia Janusz i Andrzej Boda na Podhalu. W swojej muzyce i strojach nawiązują do ginącej tradycji góralskiej.

Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Muzycy z Podhala wystąpili między innymi na niedawnych Dniach Kolbuszowej, dając prawdziwy show.

Potupanka – program

  • godz. 17:30 – Mielecka Kapela Podwórkowa,
  • godz. 19:00 – zabawa taneczna z Kama Band,
  • godz. 21:00 – Baciary,
  • godz. 22:30 – zabawa taneczna z Kama Band.
Potupanka i dożynki - dwa dni imprez w Przecławiu

Dzień później, w poniedziałek (15.08). Rozpocznie je msza św. dziękczynna, o godzinie 14 w kościele  p.w. Wniebowzięcia Maryi Panny w Przecławiu.

Po nabożeństwie grupy wieńcowe przejdą na plac przy Domu Kultury. Tam od godziny 16 trwać będzie obrzędowa i artystyczna część imprezy.

Dożynki – program

  • godz. 15:30 – prezentacja wieńców,
  • godz. 17:30 – Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”,
  • godz. 18:45 – Zespół Ludowy „Podkówka”,
  • godz. 20:00 – koncert zespołu Lesioki.
Potupanka i dożynki - dwa dni imprez w Przecławiu
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.