Za masowym zatruciem uczniów szkoły nr 9 stoją opary z… Kronospanu?
W mediach pojawiły się sensacyjne informacje dotyczące przyczyn masowych omdleń dzieci, do którego doszło niewiele ponad miesiąc temu na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu. Przypomnijmy, że z obawami zatrucia do szpitalu trafiło ok. 45 dzieci. Więcej o tym TUTAJ.
Badania miejsca zdarzenia wykazały kilkukrotnie większą dawkę dwutlenku węgla w porównaniu do tego czym oddychamy na zewnątrz. Na miejscu omdleń uczniów stwierdzono też nieznaczne ilości związków terpentynowych, które są zawarte m.in. w środkach utrzymania czystości.
Tymczasem, jak informują Super Nowości, w są one też obecne w pyle drewna. – Terpentyna występuje jako produkt uboczny w produkcji papieru i masy celulozowej. Wydziela się z pyłem drewna podczas piłowania i obróbki drewna. Mnie to kojarzy się jednoznacznie z parą jak zatruwa nasze miasto z jednego z zakładów pracy (Kronospan – od red.) – mówi na łamach gazety Andrzej Wilk, dyrektor SP nr 9,
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.