Ponad 40 dzieci w szpitalach. Cała szkoła ewakuowana
Cała Polska żyje dramatycznymi wydarzeniami, do których doszło dziś (04.05) przed południem w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu. Nagle podczas apelu na sali gimnastycznej uczniowie zaczęli narzekać na nudności, bóle głowy i brzucha. Niektórzy zaczęli osuwać się z nóg, wymiotować, a nawet tracić przytomność…

Do chwili obecnej z objawami zatrucia do szpitali trafiło ok. 45 uczniów: ponad 20 do lecznicy w Mielcu, innych zaś przewieziono do Tarnobrzega, Kolbuszowej i Nowej Dęby. godziny na godzinę liczba hospitalizowanych rośnie. Ewakuowano 389 uczniów, 35 nauczycieli, a także blisko 60 przedszkolaków z 8 opiekunami.
Póki com nie wiadomo, jakie były okoliczności i przyczyny złego samopoczucia dzieci. Z myślą o ich rodzinach Starostwo Powiatowe w Mielcu uruchomiło infolinię. 17 780-04-40 i 17 780-04-35 – pod tymi numerami czekają osoby, które udzielają wszelkich informacji na temat akcji ratowniczej w szkole. Akcję koordynują Powiatowe Biuro Zarządzania Kryzysowego i Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.