Za dostawę wody, odbiór ścieków i wywóz śmieci zapłacimy w Mielcu e-fakturą

W dobie wszechobecnego Internetu okazuje się, że w Mielcu są usługi, za które nie możemy zapłacić tzw. e-fakturą. Chodzi m.in. o wywóz śmieci, odbiór ścieków i dostawę wody.

Tyle mówimy o ekologii, dlaczego więc nie można tu wprowadzić e-faktury? Jeśli płacę za prąd czy gaz, to loguję się na stronie internetowej i robię to on-line. Sprawa jest bardzo prosta – mówił radny Robert Wójcik. – Umożliwienie płacenie e-fakturą nie byłoby kosztowne. Oczywiście to nie jest tak, że wszyscy muszą korzystać z takiej formy zapłaty. Jeśli ktoś nie chce, to powinien korzystać z papierowej formy. Jednakże jest wielu mieszkańców, którzy są na to gotowi. Jest to po prostu tańsze i wygodniejsze.
Marek Bąbała, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, przyznaje, że coraz więcej osób jest zainteresowanych e-fakturą: – I działania w tym kierunku podjęliśmy – zaznaczył. – W całości na taką formę przejść jednak nie możemy, bo część ludzi jest przyzwyczajona do dotychczasowego sposobu zapłaty. Są to głównie starsze osoby. Trzeba to uszanować. Niemniej jednak plan jest taki, że na początku drugiej połowy b.r. wprowadzimy możliwość zapłaty za nasze usługi w formie elektronicznej. 

Czytaj również

Mielecka władza mnoży dobrze płatne stołki w spółkach komunalnych?
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. A co zrobią z inkasentami ? Zwolnią ich? Przecież tobkomuna w iście wydaniu. Na blokach już dawno są liczniki elektroniczne A po domkach dalej chodzą inkasenci…później Ci sami dostarczają FV do domków. Eh…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.