Z poślizgiem, ale jednak. Rusza budowa obwodnicy Radomyśla Wielkiego
Długo wyczekiwana budowa obwodnicy Radomyśla Wielkiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 984 staje się faktem. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Oznacza to, że już wkrótce rozpoczną się roboty budowlane. Koszt inwestycji przekroczy 10 milionów złotych.

Obwodnica Radomyśla Wielkiego ma być ponad trzykilometrowych traktem, który zapewni objazd centrum miasta. Rozpocznie się rondem na ulicy Piłsudskiego, następnie poprowadzi po północno-zachodniej stronie miasta przez tereny niezurbanizowane. W ciągu nowej drogi zaprojektowano dwa skrzyżowania. Nowy odcinek zakończy się włączeniem go do drogi wojewódzkiej numer 984.
Obwodnica Radomyśla Wielkiego będzie budowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, czyli wykonawca tej inwestycji będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane. – Średnio w ciągu dnia przez Radomyśl przejeżdża 9400 aut. Obwodnica wyprowadzi ten ruch z centrum miasta – zaznaczył Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. – Koszt inwestycji przekracza 10 milionów złotych, do tego jednak należy doliczyć koszt wykupu działek. Wówczas wartość wzrasta do kilkunastu milionów.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.