Wybudują w Mielcu zbiorniki retencyjne za prawie 30 milionów złotych

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?
Prezydent miasta, Jacek Wiśniewski podpisał  umowę z Narodowym Funduszem Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację prac związanych z budową zbiorników retencyjnych na terenie miasta. Oznacza to, że mielecki magistrat otrzyma na ten cel 20 mln zł.  Jedna z największych dotacji pozyskanych z zewnątrz w historii miasta stała się faktem.

Urząd Miasta ogłosił już przetarg na wykonanie pierwszego etapu projektu. Obejmuje on zbiorniki retencyjne zlokalizowane w pobliżu boiska treningowego między ulicami Solskiego a Kusocińskiego (naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 6). Wraz ze zbiornikami powstaną tam: kanalizacja deszczowa, pompownia ścieków, przyłącza energetyczne oraz układ sterowania pompownią.
Kolejne zbiorniki retencyjne z przepompowniami zlokalizowane będą w rejonie ulicy Wspólnej i obok Hotelu Polskiego. Całkowita wartość projektu wynosi ok. 29 mln zł.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.