Wspólnie wybudujmy pomnik Żołnierzom Niezłomnym
W najbliższą niedzielę (05.03) przy mieleckich kościołach odbędzie się kwesta na rzecz budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, który za kilka lat ma stanąć na Górce Cyranowskiej. Więcej na temat tego monumentu przeczytacie TUTAJ. Co istotne, inwestycja nie obciąży podatników. Pieniądze na ten cel będą pochodzić ze zbiórek.

– Do tej pory udało nam się zebrać niewiele, bo zaledwie 10 tys. zł – zaznacza Romuald Rzeszutek, prezes stowarzyszenia „Prawda i Pamięć”. – W najbliższym czasie jednak zintensyfikujemy nasze działania w tym kierunku i ruszymy z tym tematem w teren. Cieszyłbym się, gdyby dla każdej postaci Żołnierza Wyklętego na pomniku znalazł się „ojciec chrzestny”, który pomógłby nam finansowo. Zgłosiło się do nas kilka firm, które zaproponowały nam wykonanie tego monumentu. Nie będziemy jednak podejmować żadnych decyzji, dopóki nie zbierzemy co najmniej połowy kwoty, którą przewidujemy.
Kiedy na Górze Cyranowskiej stanie Pomnik Niezłomnych? – Sądzę, że jest to kwestia 2-3 najbliższych lat – odpowiada Romuald Rzeszutek. – W Rzeszowie pieniądze na Memoriał Łukasza Cieplińskiego i IV Zarządu WIN zbierano 3,5 roku. Wkrótce uruchomimy stronę internetową, na której będziemy na bieżąco pokazywać gromadzone fundusze. To wszystko będzie transparentne. Upublicznimy także nazwiska ofiarodawców. Chcemy zainstalować specjalną aplikację, która pozwoli dokonywać wpłat poprzez telefon komórkowy, a potem śledzić wydarzenia wokół tej inicjatywy.
Akcję można wesprzeć wpłacając pieniądze na nr konta: 92 1240 2656 1111 0010 7031 5571 z dopiskiem „budowa Pomnika Żołnierzy Niezłomnych w Mielcu”.O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media: