Wpompują miliony w Park Leśny przy ulicy Kazimierza Wielkiego

Pięćset nowych drzew i ponad dziesięć tysięcy krzewów pojawi się w Parku Leśnym przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Mielcu. Koszt inwestycji to dwa miliony złotych, z czego jednak aż 85 procent to środki unijne. Dzięki temu park ma zyskać nowy, bardziej przyjazny charakter.

Obecnie stan części drzew w parku jest tragiczny. Na wielu z nich pojawiły się grzyby i szkodniki. Innym problemem jest nadmierne zagęszczenie lasu, które nie pozwala na wzmocnienie się drzew zdrowych.
W Parku Leśnym pojawiły się także gatunki drzew obcego pochodzenia, które działają destrukcyjnie na swoje otoczenie. Dlatego muszą zniknąć. Wśród drzew, które zostaną posadzone, będą rodzime gatunki: sosny, jesiony, buki, klony, brzozy, świerki. Kolorytu miejscu mają dodać krzewy: kwitnące, owocujące, miododajne, dające schronienie i pożywienie ptakom, owadom i drobnym ssakom. Nieuniknione jest usunięcie drzew martwych, będących w złym stanie i zagrażających bezpieczeństwu.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.