Zamkną następny przejazd kolejowy. Tym razem przez ulicę Wiesiołowskiego

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?
Uwaga kierowcy! Od czwartku (22.08) zamknięty dla ruchu zostanie przejazd kolejowy w ciągu ulicy Wiesiołowskiego. Stan ten potrwa do 3 września. Chodzi o ważny trakt, bo łączący drogi dwie wojewódzkie, jedna z nich prowadzi na Kolbuszową, druga na Dębicę. W ten czwartek przywrócony do komunikacji zostanie również przejazd w ciągu ulicy Witosa.

Zamknięcie przejazdów torowych ma związek z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 25. Dzięki niej już za rok z Mielca będzie można pojechać pociągiem do Dębicy z prędkością 120 km/godz. Koszt przedsięwzięcia to ponad 270 milionów złotych.
Inwestycja polega na przebudowie 32 km torów oraz modernizacji peronów w: Mielcu, Rzochowie, Wojsławiu, Pustkowie, Rzemieniu, Przecławiu, Dąbiu, Kochanówce i Pustyni. Generalny remont dotknie również 40 przejazdów kolejowych. Ponadto w samym Mielcu powstaną dwa przejścia podziemne.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.