Włamywali się do garaży w Mielcu
Najbliższe trzy miesiące  w areszcie spędzą czterej mężczyźni, którzy mają na koncie kradzież samochodu, a także włamania do garaży. Zatrzymani są mieszkańcami gminy Mielec, mają od 19 do 22 lat. Policjanci odzyskali skradziony pojazd i inne przedmioty.

Do popełnienia przestępstw doszło w przeciągu kilku dni. Właściciele garaży, znajdujących się w różnych częściach Mielca, zgłaszali kolejno włamania i kradzieże: elektronarzędzi, sprzętu RTV, części samochodowych, a nawet sprzętu wędkarskiego. W tym samym czasie doszło także do kradzieży samochodu. Funkcjonariusze podejrzewali, że sprawcami mogą być te osoby.
Tymczasowy areszt

Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać czterech młodych mężczyzn. Mundurowi przeszukali ich domy oraz inne miejsca, które służyły im do przechowywania skradzionych przedmiotów. W ten sposób udało się odzyskać samochód oraz większość rzeczy, które padły łupem złodziei.
Mundurowi przedstawili podejrzanym zarzuty – kradzieży samochodu oraz kilkunastu włamań. Skradzione przedmioty wstępnie zostały oszacowane na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im win i złożyli wyjaśnienia. Na wniosek policji, poparty przez Prokuraturę Rejonową w Mielcu, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.