Wiemy już gdzie w Mielcu wybudują „mieszkania plus”

Wiadomo już, gdzie w Mielcu staną bloki w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. To teren położony w obszarze ul. Powstańców Warszawy i ul. Witosa.

Wydawało się, że znajdą one swoje miejsce na zakupionej przez miasto działce o pow. 1,5 ha w rejonie ulic Powstańców Warszawy i Szarych Szeregów. Jednak jak się okazuje, jest to teren, który w planach zagospodarowania został zapisany jako usługowy.
Jak poinformował wiceprezydent Tadeusz Siemek, program „Mieszkanie Plus” ma być realizowany na miejskiej działce położonej przy końcówce ul. Powstańców Warszawy, obok ul. Witosa. – Niedawno wypełnialiśmy wniosek do banku. Tam było masę danych, które trzeba było podać. Tak więc na tym etapie jesteśmy – zdradza wiceprezydent.
Celem projektu „Mieszkanie Plus” jest powstanie tysięcy nowych lokali. Mają one trafić do ludzi, których nie stać na kredyty. Pierwsze mieszkania mają być dostępne pod koniec 2018 r. Program realizuje spółka Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Na Podkarpaciu do projektu dołączyły m.in.: Stalowa Wola, Dębica i Nowa Dęba i Rzeszów.
W ub. r. mieleccy radni PiS przedłożył uchwałę w tej sprawie. Na mocy tego dokumentu miasto ma za zadanie przekazanie w formie darowizny gruntów na rzecz Skarbu Państwa z przeznaczeniem pod budowę mieszkań w ramach rządowego programu.


O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.