Wielki smutek w Podborzu. Nie żyje Kazimierz Dudek.

Wielki smutek w Podborzu. Nie żyje Kazimierz Dudek.

Zmarł Kazimierz Dudek, były sołtys Podborza, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej i były radny Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim. Miał 73 lata.

Kazimierz Dudek urodził się w 1948 r. w Podborzu. Zdał maturę w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu. Następnie ukończył studia na Wydziale Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uzyskał tam tytuł magistra inżyniera (specjalność stopy żelaza i metali nieżelaznych), z propozycją pozostania na uczelni.
Podjął jednak pracę w Pionie Głównego Metalurga Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu, początkowo, jako technolog, później specjalista-technolog. Złożył ponad 30 wniosków racjonalizatorskich, które skutkowały sporymi oszczędnościami dla zakładu. W 1994 r. odszedł z WSK i założył wraz z wspólnikami firmę z siedzibą w Rzędzianowicach, z którą związany był do śmierci.

Od młodzieńczych lat działał społecznie na rzecz swojej rodzinnej miejscowości, angażował się w różne lokalne przedsięwzięcia. Ta działalność doprowadziła go do Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim, w której zasiadał w latach 2002 – 2010. Następnie od 2011 r. przez osiem lat był sołtysem Podborza.

Od 2011 r. był prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Podborzu. Funkcje te pełnił z pełnym zaangażowaniem, co miało odbicie w przeprowadzanych inwestycjach, np.  w modernizacji szkoły podstawowej, dróg, budowie chodników, kanalizacji, oddaniu do użytku budynku dla strażaków i piłkarzy. Był współorganizatorem wszelkich uroczystości odbywających się na terenie Podborza i Zgórska np. pikniku partyzanckiego czy dożynek.

Zmarł w środę (24.02) w wieku 73 lat. Pogrzeb zaplanowano na sobotę (27.02). Wyprowadzenie trumny z kaplicy cmentarnej w Zgórsku do kościoła parafialnego odbędzie się o godz. 12.40, a msza św. pogrzebowa o godz. 13.00. Ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Za swoją pracę Kazimierz Dudek wyróżniony został szeregiem podziękowań i dyplomów. Otrzymał Złotą Odznakę Zasłużony Racjonalizator Produkcji oraz odznaczenia strażackie.
Burmistrz Józef Rybiński wystąpił do Rady Miejskiej o pośmiertne odznaczenie go medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki”.

Wielki smutek w Podborzu. Nie żyje Kazimierz Dudek.
Kazimierz Dudek (1948-2021).
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.