Ważne zamówienie PZL Mielec. Samoloty M28 wzmocnią siły Nepalu

PZL Mielec wyprodukują podzespoły dla myśliwców F-16

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, które należą do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin, otrzymały zamówienie na dwa samoloty M28. Umowa, której wartość to ponad 29 mln dolarów, ma zostać zrealizowana do 30 kwietnia 2025 roku.

Samoloty M28 wzmocnią siły powietrzne Nepalu. Zakup jest efektem amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Financing.
Mechanizm ten zapewnia krajom trzecim  wsparcie finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu wojskowego o charakterze obronnym. A więc  to rząd USA, a nie Nepal, złożył zamówienie w Mielcu.

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu podkreślają, że M28 sprawdzają się zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Mogą latać na dużych wysokościach, lądować na twardych lądowiskach.

Dają sobie radę w lokalizacjach wysokogórskich, gdzie loty często odbywają się nocą, przy niskiej podstawie chmur, opadach deszczu lub silnym oblodzeniu. 

Ważne zamówienie PZL Mielec. Samoloty M28 wzmocnią siły Nepalu
Nepal ma już trzy samoloty M28. Dwa z nich trafiły tam w 2019 roku dzięki funduszom rządu USA w ramach programu Foreign Military Financing.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.