Wandale, którzy zdewastowali kosze na bulwarach, są już w rękach policji

Mieleccy policjanci przy współpracy ze Strażą Miejską zidentyfikowali i ujęli sześciu młodocianych wandali, którzy zdewastowali kosze na śmieci na bulwarach nad Wisłoką. Wartość strat, jakich dokonali nieletni, wyceniono na blisko pięć tysięcy złotych.
Akt wandalizmu, do którego doszło 25 września b.r., zbulwersował wielu mielczan. – Pierwszy sygnał o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od jednego z mieszkańców. Poinformował nas, że grupa młodych ludzi dewastuje śmietniki umieszczone na wałach nad Wisłoką, wzdłuż ścieżki rowerowej. Natychmiast na wskazane miejsce udało się  nasz patrol – wspomina komendant Straży Miejskiej w Mielcu, Arkadiusz Misiak.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring obsługiwany przez strażników miejskich. Na filmie widać, jak chłopcy kopią metalowe kosze ustawione na mieleckich bulwarach. Policjanci zabezpieczyli zapis i ustalili tożsamość sprawców uszkodzenia mienia. To sześciu nastolatków w wieku 15 i 16 lat. W czasie gdy doszło do uszkodzenia, przebywali oni na wagarach.

Zatrzymani są mieszkańcami powiatu mieleckiego. Zostali przesłuchani. Złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zdewastowani koszty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.