W szpitalu powstanie punkt szczepień przeciw COVID-19

Szczepienia przeciw koronawirusowi mają ruszyć prawdopodobnie już w lutym 2021 roku. W pierwszej kolejności dotyczyć to będzie pracowników strategicznych lecznic. Za takową Ministerstwo Zdrowia uznało Szpital Specjalistyczny w Mielcu.

Od wielu miesięcy cały świat czeka na szczepionkę, która powstrzyma rozprzestrzenianie się COVID-19. Dzięki miesiącom ciężkiej pracy naukowców już niedługo będziemy mogli rozpocząć szczepienia. Będą one bezpłatne i dobrowolne.
Najpierw szpitale

Polska podpisała umowy na zakup ponad 45 milionów dawek, po ich zatwierdzeniu przez europejskie instytucje. To największa operacja logistyczna związana ze zdrowiem w ostatnich dekadach.

Szczepienia w pierwszej kolejności będą odbędą się w 500 szpitalach. Jednym z nich jest mielecka placówka. Potem zaszczepić może się personel pozostałych lecznic i przychodni, farmaceuci, ale też pracownicy i podopieczni zakładów opieki leczniczej. Kolejną grupą będą seniorzy i służby mundurowe.

Najprawdopodobniej proces rejestracji powszechnych szczepień rozpocznie się w lutym 2021 roku. Wszystko jednak zależy od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej. Proces szczepienia przeciw COVID-19 będzie prosty i jednocześnie bezpieczny.
Jak to będzie wyglądało?

  1. Rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę.
  3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Zgłoś swój akces

Mielecki szpital został wyznaczony jako punkt szczepień przeciw COVID-19 personelu podmiotów wykonujących działalność medyczną.

W związku z tym lecznica prosi o przekazanie  list osób chętnych do tego zabiegu. Konieczne będzie imienne oświadczenie, w którym jest mowa o chęci poddania się temu zabiegowi i wyrażeniu zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Listy z oświadczenia należy przesłać na e-mail: szczepieniecovid@szpital.mielec.pl lub dostarczyć w wersji papierowej do sekretariatu dyrekcji – pokój nr 1. Można to robić do piątku (18.12).

Szczegółowe informacje i oświadczenie pobierzesz na stronie szpitala.
Szczepionka będzie ważnym elementem w walce z koronawirusem. Resort zdrowia apeluje jednak, żeby do czasu jej wprowadzenia przestrzegać podstawowych zasad, takich jak: dystans społeczny, dezynfekcja rak oraz zasłanianie ust i nosa.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.