Jest umowa na zachodnią obwodnicę Mielca

Zakończono budowę zachodniej obwodnicy Mielca. To nie koniec [WIDEO]

Rozstrzygnięto przetarg na budowę drogi z Piątkowca do Rzędzianowic. To ostatni etap projektu, który nazywany jest zachodnią obwodnicą Mielca.

Cztery lata temu przedstawiciele samorządów podpisali list intencyjny. Zakładał on budowę obwodnicy od Chorzelowa do Piątkowca z mostem na Wisłoce i wiaduktem nad torami i ulicą Sienkiewicza. Ten drugi obiekt miał połączyć nowy szlak z istniejącą już wschodnią obwodnicą Mielca.

Ze strefy do Tarnowa

Pierwszy etap zadania, odcinek od Chorzelowa do Rzędzianowic z przeprawą przez Wisłokę, już powstał. Kwestia wiaduktu toczy się w dobrym kierunku, bo jego budowa została włączona do remontu linii kolejowej nr 25. Pozostały odcinek, na trasie Rzędzianowice – Piątkowiec, powstanie wkrótce  jako nowy fragment drogi wojewódzkiej nr 984. Zresztą przygotowania już trwają.

W Piątkowcu rozpoczęła się wycinka drzew, trwa wykup gruntów i nieruchomości. Zadanie, które ma zakończyć się za dwa lata, podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje budowę drogi od Rzędzianowic do Trzciany, drugi od Trzciany do Piątkowca.
Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi 40,7 mln zł. Inwestorem jest Podkarpacki Urząd Marszałkowski, ale przy wsparciu funduszy unijnych i samorządów powiatu mieleckiego. Nowa droga ma odciążyć ruch tranzytowy od Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu w kierunku Tarnowa.

Wiekowa inwestycja

Podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się kilka dni temu w Urzędzie Gminy Mielec. Oprócz przedstawicieli władz województwa oraz firmy, która wygrała przetarg; obecni byli także: gospodarz, czyli wójt Józef Piątek, starosta mielecki Stanisław Lonczak, wójt Czermina Sławomir Sidur i Wadowic Górnych Michał Deptuła, bo właśnie przez te samorządy przebiegać będzie nowa droga. Nie mogło zabraknąć byłego starosty, Zbigniewa Tymuły.

Jest umowa na zachodnią obwodnicę Mielca

Władysław Ortyl, marszałek województwa:

– Wspólnie dajemy dobry przykład współpracy między samorządami  Pozwoli to zamknąć nowy układ drogowy wokół Mielca. Jeździmy już mostem na Wisłoce. Oddaliśmy też do użytku obwodnicę Radomyśla Wielkiego. Wkrótce podpiszemy umowę na budowę drogi z Rzędzianowic do Piątkowca. To wiekowe inwestycje dla powiatu.
Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich:

– Ten odcinek jest przygotowany w dwóch etapach, bo chcieliśmy zabezpieczyć właściwe finansowanie dla tego projektu. Były więc dwa przetargi, ale dobra wiadomość jest taka, że najkorzystniejszą ofertę w obu postępowaniach złożył ten sam wykonawca. To jest oczywiście duże usprawnienie pod względem logistycznym, bo mamy jeden plac budowy. Po oddaniu tej drogi powstanie obwodnica Mielca w ostatecznym kształcie od Tarnowa do strefy. Dopełnieniem tego zadania będzie powstanie wiaduktu.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.