W rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Witosa w Mielcu powstaną bloki z mieszkaniami na wynajem?Mielecki magistrat rozważa realizację programu budowy mieszkań na wynajem w zabudowie wielorodzinnej. Obiekty, które miałyby pojawić się w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Witosa w Mielcu, miałaby wybudować spółka komunalna.

Aby dostosować program do potrzeb mieszkańców, Urząd Miasta przygotował ankiety. Są one do pobrania w Biurze Obsługi Mieszkańca w budynku magistratu lub na stronie internetowej: www.mielec.pl/konsultacje-spoleczne. Wypełniony druk należy wrzucić do urny w urzędzie do 18 lipca.

Wypełnienie ankiety jest anonimowe, nie rodzi żadnych praw i obowiązków, ani dla mielczan, ani dla urzędu. Ma to jedynie dać odpowiedź, jakim wariantem zainteresowani są ewentualni przyszli użytkownicy mieszkań, które chcielibyśmy w Mielcu wybudować – zapewnia prezydent Jacek Wiśniewski.
W ramach pierwszego etapu programu rozważa się wybudowanie 73 mieszkań o powierzchni od 35 do 75 metrów kwadratowych z przeznaczeniem zarówno dla osób zameldowanych w Mielcu, jak i mających zamiar tam zakotwiczyć. Aktualnie magistrat analizuje możliwość budowy mieszkań w dwóch wariantach: lokale wyłącznie na wynajem bez możliwości nabycia ich własności lub z możliwością dojścia do własności, najwcześniej po pięcioletnim okresie zamieszkiwania. Wybór należy do mielczan.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.