Rewitalizacja mieleckiej kolei wchodzi w kolejny etap. Są utrudnienia w ruchu
W poniedziałek (08.07) wyłączony z ruchu zostanie przejazd kolejowy w ciągu ulicy Wolności. Zakończenie prac planowane jest tam na 25 lipca. Gdyby roboty udało się zakończyć wcześniej, komunikacja na przejeździe zostanie przywrócona szybciej. To kolejny przejazd, który ostatnio zamknięto w Mielcu. We wtorek (02.07) stało się tak w ciągu ulicy Padykuły.

Zamknięcie przejazdów ma związek z trwającą rewitalizacją linii kolejowej nr 25. Dzięki niej za rok mamy pojechać pociągiem do Dębicy z prędkością 120 km/h. Koszt przedsięwzięcia to ponad 270 mln zł.
Rewitalizacja linii nr 25 polega na przebudowie 32 km torów oraz modernizacji peronów w: Mielcu, Rzochowie, Wojsławiu, Pustkowie, Rzemieniu, Przecławiu, Dąbiu, Kochanówce i Pustyni. Generalny remont dotknie również 40 przejazdów kolejowych. Ponadto w samym Mielcu powstaną dwa przejścia podziemne. Jedno z nich połączy ulice Drzewieckiego i Jagiellończyka.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.