W Radomyślu Wielkim wybudują baseny. Będzie dużo atrakcji

W Radomyślu Wielkim wybudują baseny. Będzie dużo atrakcji

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim podpisał umowę z firmą, która wybuduje baseny zewnętrzne. Powstaną one na terenach przy ulicy Przemysłowej – tam, gdzie znajdują się: stadion, boiska sportowe, tereny rekreacyjne wraz ze stawami.
Powstaną dwa baseny rekreacyjne: pierwszy o wymiarach 22,6 m x 12,7 m i 1,2 m głębokości, drugi –  9 x 13 x 0,6 m. Do tego dojdą dwie zjeżdżalnie wodne z hamowniami (szeroka i rurowa o wys. do ok. 3,5 m) i splash park z jedną małą zjeżdżalnią wodną.

Przewidziano też: natryski oraz brodziki do płukania stóp; drewniane pomosty o szerokości z barierkami; pomieszczenia techniczne, przebieralnie i toalety, pomieszczenia dla technologii uzdatniania wody, a także stanowisko dla ratowników.

Sanitariaty dostosowane będą do potrzeb najmłodszych i osób z niepełnosprawnościami. Teren przy basenach będzie posiadał nowe nasadzenia zieleni. Pojawią się tam również: plaża, oświetlenie, monitoring i stojaki dla rowerów.
Inwestycja będzie kosztować 5,7 mln zł, z czego jednak aż 80 procent stanowić ma dotacja z zewnątrz. Wykonawca ma czas na realizację tego przedsięwzięcia do 9 czerwca 2023 roku.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.