Ramię C i specjalistyczny mikroskop dla szpitala

Mielecki szpital w gronie najlepszych w Polsce

Na oddział chirurgii naczyniowej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu dotarło Ramię C. To nie wszystko, bo w przyszłym miesiącu neurochirurgię wzmocni mikroskop operacyjny.

Ramię C to sprzęt, który pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych zabiegów pod monitorem rentgenowskim. Umożliwia także zaopatrywanie naczyń zarówno w jamie brzusznej, kończynach dolnych, jak również w zakresie tętnic szyjnych.
– Urządzenie to będzie stanowiło żelazną rezerwę w momencie, gdyby doszło do awarii angiografu, na którym pracujemy cały czas. Dotychczas awaria oznaczała wstrzymanie wykonywania zabiegów. Dziękuję w imieniu pacjentów i moich kolegów, którzy będą pracować na tym sprzęcie – oznajmił Piotr Gembal, ordynator naczyniówki.

Ramię C i specjalistyczny mikroskop dla szpitala
Ramię C już służy pacjentom mieleckiej naczyniówki.

Szpital uzyskał też dotację na zakup specjalistycznego mikroskopu. Ma on zastąpić zużyty 14-letni sprzęt.

– Każdego roku wykonujemy na naszym oddziale 1200 operacji. Połowa z nich wymaga użycia mikroskopu operacyjnego. Obecny ma już 14 lat i uległ zużyciu. Potrzebujemy pilnie nowego – mówił Rafał Pokrywka, ordynator neurochirurgii.
Oba urządzenia o łącznej wartości prawie trzech milionów złotych pozyskano dzięki dotacjom ze źródeł krajowych: Ramię C z funduszu przeciwdziałania Covid-19, a mikroskop z rezerwy budżetowej.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.