W Mielcu zabraknie wody

W nocy z niedzieli na poniedziałek (05-06.11) w kranach mielczan zabraknie wody. Przestój nastąpi od północy do godz. 4 rano. Jest to efekt tego, że w pompowni wysokiego tłoczenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mielcu zostaną wymienione agregaty na nowe.
– Aby zamontować nowe kolana i zasuwy w dwóch pompach, i wykonać stosowne uszczelnienia, niezbędne jest całkowite wyłączenie pomp podających wodę do sieci – mówi Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych MPGK. – Zdajemy sobie sprawę, że może być to uciążliwe dla mielczan, dlatego prace te przewidzieliśmy w porach minimalnego zapotrzebowania na wodę.
Przerwa w dostawie wody może zmienić jej kolor i mętność. Wyczuwalny będzie zapach, który jest specyficzny dla chloru. – Nie znaczy to jednak, że woda będzie szkodliwa czy też jej używania lepiej unikać. Nic takiego – zapewnia Wiesław Ciężadło. – Przez cały czas prac woda będzie bezpieczna dla zdrowia. Niezależnie od okoliczności, woda, która trafia do mieszkańców musi być przebadana.
– Sądzimy, że warto przetrwać tę przerwę w dostawie wody, ponieważ wynika ona z chęci utrzymania naszych usług na najwyższym poziomie. Warunkiem tego, że sieć miejska długie lata działała sprawnie, jest jej stała modernizacja. Pomimo to, za wszelkie utrudnienia odbiorców przepraszamy – dodaje.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.