W końcu coś drgnęło w sprawie budowy hali widowiskowo-sportowej
Urząd Miasta w Mielcu przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej w Mielcu. W piątek (29.09). zainteresowane firmy mają wziąć udział w wizji lokalnej na terenie, gdzie ma stanąć obiekt. Otwarcie ofert zaplanowano na 27 października. Termin zakończenia prac wyznaczono na 31 grudnia 2019 r.
– Procedura przygotowania do realizacji tej olbrzymiej inwestycji była żmudna i długotrwała, ale był to niezbędny warunek do tego, aby by prace mogły ruszyć jak najszybciej – czytamy w komunikacie magistratu. Jest to odpowiedź na krytykę radnych PiS, którzy zarzucali urzędnikom opieszałość.
Obiekt, który powstanie na miejscu popularnej „Hangar Areny”, będzie składał się z dwóch części: hali sportowej o pow. ponad 10 tys. mkw. i basenu – 1 tys. mkw. Hala będzie miała widownię na ok. 3600 miejsc siedzących z możliwością przejścia widzów wokół boiska na poziomie trybun.
Integralną częścią inwestycji będzie budowa basenu z 10 torami. Oprócz tego, zaprojektowano dwie duże sale: treningową oraz rozgrzewkową . Do tych pomieszczeń przypisane będą po cztery szatnie. W hali znajdą się też: sala do gry w squasha, ścianka do wspinaczki, siłownia, pomieszczenia odnowy biologicznej, lokale usługowo-gastronomiczne, gabinet lekarski, pokoje dla trenerów i szatnie sędziów.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.