Od soboty powiat mielecki w „strefie żółtej”. Co to oznacza

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem sprawiły, że Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się podzielić Polskę na trzy strefy: zieloną, czerwoną i żółtą. W tym ostatnim obszarze od soboty (03.10) znajdzie się również powiat mielecki. Co to oznacza?

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów, dotyczący powiatów i miast, które mają od soboty znaleźć się z strefach czerwonej i żółtej. Ta druga na Podkarpaciu ma objąć między innymi powiaty: dębicki, rzeszowski i mielecki.

W „strefie żółtej” umieszczane są powiaty, gdzie notuje się więcej zakażeń koronawirusem (między 6 a 12 nowych zachorowań na 10 tysięcy osób). W kinach pojemność sal jest zmniejszona do 25 proc. W imprezach rodzinnych, takich jak np. wesele, nie może brać udział więcej niż 100 osób (nie licząc w tym obsługi). Na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych.
Limit czterech metrów kwadratowych na jedną osobę obowiązuje za to na targach, wystawach, czy konferencjach. Stadiony w trakcie widowisk sportowych mogą być wypełnione w 25 procentach. Uwaga! Obowiązywać będzie obowiązek zasłaniania nosa i ust na wolnym powietrzu.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

5 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.