Od soboty powiat mielecki w „strefie żółtej”! Co to oznacza?

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem sprawiły, że Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się podzielić Polskę na trzy strefy: zieloną, czerwoną i żółtą. W tym ostatnim obszarze od soboty (03.10) znajdzie się również powiat mielecki. Co to oznacza?

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów, dotyczący powiatów i miast, które mają od soboty znaleźć się z strefach czerwonej i żółtej. Ta druga na Podkarpaciu ma objąć między innymi powiaty: dębicki, rzeszowski i mielecki.

W „strefie żółtej” umieszczane są powiaty, gdzie notuje się więcej zakażeń koronawirusem (między 6 a 12 nowych zachorowań na 10 tysięcy osób). W kinach pojemność sal jest zmniejszona do 25 proc. W imprezach rodzinnych, takich jak np. wesele, nie może brać udział więcej niż 100 osób (nie licząc w tym obsługi). Na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych.
Limit czterech metrów kwadratowych na jedną osobę obowiązuje za to na targach, wystawach, czy konferencjach. Stadiony w trakcie widowisk sportowych mogą być wypełnione w 25 procentach. Uwaga! Obowiązywać będzie obowiązek zasłaniania nosa i ust na wolnym powietrzu.

5 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.