MIELEC. Podał swoje dane i stracił 50 tysięcy złotych

Jeden z mieszkańców powiatu mieleckiego w zaledwie kilka minut w wyniku oszustwa stracił blisko 50 tysięcy złotych. Okradł go fałszywy policjant, który wyłudził od niego login i hasło do rachunku bankowego. Dzięki tym danym mógł przelać sobie pieniądze na konto.

Do pokrzywdzonego zadzwonił nieznany mu osobnik i poinformował, że prowadzi czynności w sprawie oszustw internetowych. Dodał, że właśnie konto mężczyzny ma zaraz zostać zaatakowane.

Aby uniknąć utraty pieniędzy „funkcjonariusz” polecił podać login i hasło do swojego konta bankowego, a następnie za zgodą właściciela konta wykonał kilka przelewów uzyskując również kody służące do zatwierdzenia transakcji. W ten sposób pokrzywdzony stracił blisko 50 tysięcy złotych.

Na szczęście tuż po rozłączeniu się z oszustem mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i zawiadomił policję. Być może to pozwoli mu odzyskać pieniądze, które stracił przez swoją nieostrożność – mówi Urszula Chmura, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.
Mundurowi zalecają stosowanie zasady ograniczonego zaufania: – W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem, dzwońmy na policję. Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, oraz nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów – apeluje Urszula Chmura.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.