Tyle zarabiają nauczyciele
Wiadomo, ile w 2018 roku (od kwietnia do końca grudnia) wynosiły pensje mieleckich nauczycieli. Kwoty te nie mogły być ani wyższe ani niższe.  Tak mówi Karta Nauczyciela.

Dopłacą (tylko) stażystom

Stanowi ona, że  nauczyciel stażysta powinien zarobić 100 procent kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej na dany rok, kontraktowy – 111, mianowany – 144, a dyplomowany – 184 procent. Jeśli warunki te nie zostały osiągnięte, samorząd prowadzący daną placówkę oświatową musi je wyrównać.

Kiedyś w Mielcu do płac nauczycieli miasto dopłacało nawet milion złotych, teraz jest to 11 541 zł i dotyczy to tylko stażystów (na każdego z nich przypada ekstra 432 zł rocznie).
Zarobki mieleckich nauczycieli

 • stażysta – 2 900 zł brutto
 • kontraktowy – 3 219 zł brutto
 • mianowany – 4 176 zł brutto
 • dyplomowany – 5 336 zł brutto

Na wypłatę nauczyciela składa się z wynagrodzenie zasadniczego oraz różne dodatki, m.in.: za wysługę lat, motywacyjnego i funkcyjnego. Pedagog otrzymuje również pieniądze za: warunki pracy, godziny ponadwymiarowe, doraźne zastępstwa, nagrody i inne świadczenia.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

 1. Super chciałabym tyle zarabiać…po podwyżce Pani minister o że wszystkimi dodatkami jako nauczyciel kontraktowy zarabiam 2611.00 brutto a jak jeszcze łączy się etat w 2 lub 3 szkołach to nie można mieć nadgodzin więc to jest ostateczna zarobina kwota brutto ponieważ netto to nawet nie jest 2000

 2. janmysliwiec to prawdziwy mysliwy na mamone.
  bral za wszystko co bylo mozliwe a nawet nie emozliwe to najlepiej potrafil
  nawet zabral mamone za ubezpieczenia w szkole, w wywiadziekorso mowil ze dal to sekretarkom HAHA mail poczucie chumorku!
  pozdrawiam dyrektorka nieh wraca do zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.