Starosta Tymuła o „marszu wolności od Kronobyla”: – Ktoś to może podkręcać
Wciąż głośno o niedzielnym (25.03) proteście przeciw działalności firmy Kronospan. Szacuje się, że kilkanaście tysięcy osób przeszło ulicami miasta pod hasłem „Marsz wolności od Kronobyla”. Przedsięwzięcie na łamach regionalnej prasy skomentował starosta Zbigniew Tymuła:

– Im bliżej wyborów, tym głośniej jest o Kronospanie. Dlatego zastanawiam się nad tym, czy ktoś tego nie podkręca, nie buduje popularności na krzywdzie ludzkiej – mówi. – Nie chce mi się wierzyć, że to sama firma podpuszcza ludzi, trudno mi to sobie nawet wyobrazić. Przychylam się raczej do wersji, że mógł być tu jakiś podtekst polityczny. Jesienne wybory samorządowe pokażą, kto na tym skorzystał, i kto na „białym koniku” przybędzie, aby ratować nas przed Kronospanem.
– Zresztą już raz  tę firmę politycznie wykorzystano – dodał Tymuła. – Kiedy w 2015 r. startowałem w wyborach do Sejmu, mówiono, że jestem powiązany z Kronospanem, bo kiedyś w nim pracowałem. Robiono to po to, żeby mi zaszkodzić. Tylko, że ja nigdy się nie wypierałem, że przez rok bez pięciu dni tam pracowałem, ale jeśli ktoś zarzuca mi, że jestem powiązany z tą firmą, to po prostu kłamie.
Wypowiedź starosty odbiła się szerokim echem, szczególnie w mediach społecznościowych.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

6 Komentarzy

  1. Właśnie pan Tymuła popełnił polityczne harakiri. Lepiej było powiedzieć coś o nadchodzących świętach, jakieś życzenia złożyć, może z fusów powróżyć a tak to cóż, strzał w kolano panie starosto, bardzo bolesny. niech pan zapamięta – internet nie zapomina!

  2. Tak się dziwnie składa, że to od wielu lat władze do obecnych włącznie przekłamują społeczeństwu prawdę o jakości powietrza. Z Kronospanem w innym mieście w Polsce poradzono sobie, więc przylazł do Mielca. Należy postawić znak pytania dlaczego nie udaje się tego zrobić w Mielcu.

    • To tak dziala najpierw sie zatrudnia osobnika ustawia moralnie na swojego potem wsadza sie go na odpowiednie stanowisko w radzie miasta lub parlamencie i juz firma moze robic co sie jej podoba np truc srodowisko

  3. No to mamy jak na tacy poziom intelektualny tego pana. Wszędzie spisek. Sztuczny dym, para wodna, a problem mieszkańców bez znaczenia. Dziękujemy, na tego człowieka nie głosuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.