Obiekt hali sportowej nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

Mielecka hala sportowa nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu opublikował zdjęcia z placu budowy hali widowiskowo-sportowej. Obiekt ten nabiera już kształtów.

Nowa hala widowiskowo-sportowa budowana jest w miejscu wyburzonej „Hangar Areny”. Inwestycja odbywa się w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, czyli wykonawca przygotowuje dokumentację i wykonuje roboty budowlane. Obiekt nabiera kształtów.
Co w nowej hali?

Na część basenową budynku hali składać się będą trzy niecki ze stali nierdzewnej. Główny 25-metrowy basen sportowy o głębokości 2 metrów będzie miał 8 torów i widownię na ok. 400 miejsc. Druga niecka z 3 torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia zaś – o powierzchni 140 metrów kwadratowych będzie basenem rekreacyjnym, gdzie będzie znajdował się przede wszystkim brodzik dla dzieci.

Około 1 200 metrów kwadratowych będzie miała część treningowa hali. Będzie tam pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej lub przy innym podziale powierzchni: trzy boiska do siatkówki lub badmintona. Innym atutem tego miejsca będzie 9-metrowa ścianka wspinaczkowa o wysokości.

Główna arena przyszłej hali sportowej dedykuje się przede wszystkim dyscyplinom zespołowym (piłka ręczna, siatkówka czy futsal) i pomieści 3023 widzów. W jej otoczeniu będą przede wszystkim szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa.

Na hali będą też mogły odbywać się koncerty i pokazy. W otoczeniu budynku, oprócz układu parkingów, planuje się elementy małej architektury i zieleń. Na dachu będzie miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim.
Galeria zdjęć

Obiekt hali sportowej nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

Obiekt hali sportowej nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

Obiekt hali sportowej nabiera kształtów [ZDJĘCIA]
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.